Keskkonnatervise ja -ohutuse Instituut
Avaleht | Instituudist | Uurimistöö | Kontakt | IN ENGLISH
   
Keskkonnatervise ja -ohutuse Instituut
    Tasub teada     Teenused     Koolitused     Allalaadimiseks  
   
 INSTITUUDIST
  Nimekiri   Elektromagnetväljad   Maakiirgusväljad   Valgustus   Müra   Konsultatsioon Telli koolitus        
 Keskkonnatervise ja -Ohutuse InstituutTeenused telli koolitus

 
Pikk kogemus koolitusürituste korraldamisel ja koolitajate teaduslik taust
 
 

 

 

Saadame lektori
Kutsuge meie spetsialist esinema. Lektoritel on õppejõu töökogemus ja teadusliku töö taust ning teaduskraad. Loengul tuuakse välja nii praktiline kui teaduspõhine käsitlus teemast, esitatakse alternatiivseid vaateid, kommenteertakse  kogemuse varal ning antakse praktilisi nõuandeid.


Korraldame koolituse
Soovite koolitust üheks õhtuks või terveks nädalalõpuks? Korraldame Teie soovile vastava loengu, õpitoa, kursuse või väljasõidu.
Soovi korral organiseerime ka majutuse, toitlustuse jm.


Koolituse teema ja kestus
Koolitusi võimalik tellida erineva kestuse ja temaatilise koosseisuga.

  • Tüüpiline õppepäev 6-8 akad.t (4h30m või 6h), pluss 2-3 pausi;

  • Tüüpiline loenguõhtu 4 akad.t (3h), pluss 1 paus;

  • Tüüpiline loeng 2-3 akad.t (1h30m-2h15m).

Hinnapakkumise saamiseks täida palun vorm allpool või kontakteeru meiega.

 

Keskkonnateadlikkuse alused, Keskkonnakultuur. Inimtegevuse mõju keskkonnale.  Keskkond ja inimene erinevatest aspektidest: sotsioloogia, poliitika, ohutushoid, haridus jne. Biosfäär. Loodusfilosoofia mõju isiksuse arengule.

 

Keskkonnatervis.  Keskkonna mõju inimesele. Keskkonna ohutegurid. Avalik ja tööalane ohutushoid.

 
 
 

Elektromagnetväljade allikad elu- ja töökeskkonnas. Mis need väljad on ja kuidas levivad. Madal-, kesk- ja kõrgsageduslikud elektromagnetväljad. Millised seadmed tekitavad tugevaid ja millised nõrku välju. Tüüpilised situatsioonid, kus inimene puutub kokku tugevate väljadega. Omal käel elektromagnetväljade allikate tuvastamine, odavad indikaatorseadmed. Demonstratsioonid.

 

Saastelekter - millised seadmed seda tekitavad ja kuidas see levib. Kuidas kokkupuudet inimesega vältida ja vähendada. Demonstratsioonid.

 

Elektrostaatilised väljad. Elektrostaatika tekitajad. Mõju ohutusele ja tervisele. Elektrostaatika preventsioon, maandamislahendused. Demonstratsioonid.

 

Elektromagnetväljade mõju inimesele. Elektrokliima. Kuidas aru saada, et oled tugevate elektromagnetväljade mõjualas. Milliste tervisemõjude eest kaitsevad kehtivad piirnormid ja milliste eest mitte. Riskirühmad: lapsed, rasedad, meditsiinilise implantaadi kandjad.

 

Raadiosageduslikud elektromagnetväljad ja Lapsed ning lapseootel naised. Käitumishäired, õpiraskused, hüperaktiivsus.

 

Elektroülitundlikkus - allergia elektromagnetväljade suhtes. Kuidas aru saada, et kannatad elektrostressi all või oled elektroülitundlik. Kuidas taastada tervis ja resistentsus elektromagnetväljade suhtes. Lahendused, mis on aidanud elektroülitundlikke üle maailma.

 

Elektromagnetväljade vähendamine. Lihtsad, praktilised abinõud. Demonstratsioonid.

 

Mobiiltelefonide, arvutite ja traadita andmeside kasutamine ilma liigse kiirguseta. Nipid ja abivahendid ekspositsiooni drastiliseks vähendamiseks.

 

Seadusandlik kaitse liigsete elektromagnetväljade eest. Nõuded töökohtadele, koolidele, avalikele kohtadele ja elamutele. Tööandja kohustused.

 
 
 
Maakiirgused. Schumanni resonants, ionosfääri voolud, telluursed (jalge all) voolud ja magnetvälja kõikumised. Inimest ümbritsev elektrokliima. Mida me teame nende kiirguste mõjust inimesele.
 

Anomaalsed magnetväljalised kohad Maa magnetvälja ruumilised anomaaliad. Lokaalsed ja piirkondlikud anomaaliad. Tugeva gradiendi punktid looduses ja hoonete sees. Arvatav mõju inimesele.

 

Kosmilised kiirgused. Päikeselt ja avakosmosest tulenevad Maad tabavad kiirgused. Mikrolained, millimeeterlained, röntgenkiirgus, gammakiirguse sähvatused. Kosmilised ja planetaarsed rütmid ja "tipptunnid". Mõju inimese enesetundele, töövõimele ja tervisele.

 

Magnettormide mõju inimesele. Tervisemõjud, riskirühmad. Mida järeldada teadusuuringutest. Kuidas hoida tervist magnettormi päevadel. Riskirühmad.

 
 
 

Inimese tööefektiivsuse soodustamine kunstlikult kohandatud elektrokliimaga. Ajulained. Meeleolu ja töökuse erinevad ajuseisundid. Demonstratsioon ja järeleproovimine.

Bioplasma efekt, Kirliani fotomeetod.
Mõõtmised.

Inimese bioloogiline väli: loomulikud elektri- ja magnetväljad.  Demonstratsioonid, võimalus lasta mõõta enese biovälja.

 
 
 
Arvutitöö ergonoomika. Randme, kaela- ja seljavalude ennetamine. Kuidas valida ergonoomiline arvuti, monitor, klaviatuur, hiir. Ergonoomiline tool ja istumisasend. Profülaktilised harjutused. Nägemisteravuse kehvenemine. Demonstratsioon ja järeleproovimine.
 
 

 

Teadvus ja kvantkoherents. Mida tasub õppida viimase 30 aasta kvantfüüsika uuringutest. "Mõtlesin just sulle enne kui helistasid" - mida räägivad kaasaegsed teadusuuringud telepaatiast
 

Kas reaalsus on objektiivne või subjektiivne? Vaatleja efekt. Informatsioon kui väli.

 

Binaar- ja torsioonväljad

 

Õige valgustus parandab tööefektiivsust ja õppimisvõimet -kehv valgustus, aga vähendada seda. Ergonoomilise valgustuse tähtsad komponendid: luksid, spekter, värvustemperatuur, flikker ja dünaamiline valgustussüsteem. Demonstratsioonid.

 

Millist valgustit valida: säästupirn, LED, halogeenpirn, päevavalguslamp vm. Eri tehnoloogiate plussid ja miinused. Tehnilised demonstratsioonid.

 

Loodusliku valgustuse panus tervisesse. Tehnilised lahendused loomuliku päevavalguse taseme suurendamiseks elu- ja tööpindadel.

 

Optiline kiirgus kui ohutegur: ultraviolett-, infrapuna- ja laserkiirgus. Optilise kiirguse allikad, tervisemõjud ja ohutushoid. Demonstratsioonid ja isikukaitsevahendite tutvustus. Seadusandlus.

 

Kas päevitamine on ohtlik või ohutu. Ohutushoid ja müüdid. Laste ohutus. Mida teadus räägib päevitamisest. UV-indeks, UV-A, UV-B ja UV-C kiirgus. Demonstratsioonid.

 

Sisevalgustuse seadusandlus ja standardid. Nõutavad ja soovitatavad valgustatuse tasemed.

 

 

 

Müra. Müra allikad elu- ja töökeskkonnas. Müra eri liigid. Mõju inimesele. Kuulmislangus. Demonstratsioonid ja isiklikud testimised.

 

Radioaktiivsus, radoon. Alfa-, Beeta ja gammakiirgus. Kiirgusallikad elu- ja töökeskkonnas.  Radioaktiivsete allikate tuvastamine. Radoonimõõtmised kodudes. Tervisemõjud. Ohutushoid. Lahendused radoonitaseme vähendamiseks.

 
 

 

Ohtlikud ja ohutud E-ained toidus (säilitusained, toiduvärvid)

 

Ohtlikud ained igapäevaelus: plasttaaras ja sünteetilistes  rõivastes, vaipades, mööblis jm

 

Farmaatsiatoodetes leiduvad  kahjulikud ained. Päevituskreemid, kosmeetikavahendid, ravimid - nende otsene ja hilisem kaudne mõju.

 

PH-toitumise müüdid

 

Happeline keha - haiguste põhjus

 

Fütoorgaaniliste ühendite ja aeroioonide ning balloelektrilise efekti bakteridsiidne, põletikuvastane, südametegevust ergastav ja immuniteeti tugevdav toime

 
 

 

Füüsilise-vaimse-emotsionaalse
tasakaalu leidmine

 

Füüsilise, vaimse ja emotsionaalse võimekuse arendamine looduse abil .

 

Intuitsioon, kui loovuse arendaja. Eneseareng ja eneseabi läbi teadmiste ja maailmatunnetuse. Motivatsiooni leidmine elus ja töös.

 

Positiivsete hoiakute tähtsus elus edasijõudmisel

 

Eneseväärtustamine kui eneseabi

 

Toimetulek stressiga

 

 

 

ÕPIÕUE:
Kas looduslik tervenemine on võimalik?
 
BUSSIEKSURSIOON-ÕPPEPÄEV:
looduslikud anomaalsed kohad (valik: Otepää ja Lõuna-Eesti; Ida-Virumaa; Lahemaa rahvuspark jm)
 
BUSSIEKSURSIOON-ÕPPEPÄEV: meteoriidikraatrid Lõuna-Eestis. Füüsikaliste kiirguste anomaaliad meteoriidikraatrites. Kognitiivne efekt.
 
ÕPIÕUE:
Vanaka (T
allinn) magnetanomaalsed paigad. Looduslike magnetväljade mõju inimese kognitiivsetele protsessidele. Demo ja järgiproovimine.
 
ÕPIÕUE:
Elva Väeraja
magnetanomaalsed paigad. Looduslike magnetväljade mõju inimese kognitiivsetele protsessidele. Demo ja järgiproovimine.
 
     
     


Kui sa soovid lihtsalt olla informeeritud Instituudi avatud koolitustest,
jäta oma e-mail, kuhu teavituse saata siin allpool

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

    
     SISUKAART
 

 

SISUKAART Palun temaatilistest üritustest teavitada minu e-mailile OTSING

Avaleht
Instituudist
Uurimistöö
Kontakt

Teenused
Elektromagnetväljad
Maakiirgused
Valgustus

Avatud koolitused
Allalaadimiseks