Keskkonnatervise ja -ohutuse Instituut
Avaleht | Instituudist | Uurimistöö | Kontakt | IN ENGLISH
   
Keskkonnatervise ja -ohutuse Instituut
    Tasub teada     Teenused     Koolitused     Allalaadimiseks  
   
 INSTITUUDIST
  INSTITUUDIST                
 Keskkonnatervise ja -Ohutuse InstituutUurimistöö

 
Meie uurimissuunad
 
 

 

 
Elektromagnetväljade kaardistamine
Uurime, millistest elektromagnetkiirgustest koosneb kaasaegne töökeskkond ning millised on nende allikad. Selgitame, millised töötajad ja töökohad on rohkem avatud elektromagnetväljadele.


Elektromagnetväljade mõju inimesele
Meie tuumikkompetentsiks on elektromagnetväljad ja nende mõju inimestele. Kui inimene on liigsete elektromagnetväljade all - milline on mõju tema käitumisele, töövõimele ja enesetundele.


Elektromagnetväljade neutraliseerimine
Otsime jätkuvalt lahendusi, milliste meetodite ja materjalidega kaitsta inimesi efektiivselt elektromagnetväljade eest. Viime läbi teste EM-kaitsetoodete efektiivsuse määramiseks. 


Looduslikud elektromagnetväljad
Inimese evolutsiooni on miljonid aastad saatnud looduslikud elektromagnetväljad (Maa magnetväli, Schumanni resonants jm). Tehislikud elektromagnetväljad on esile tulnud alles viimase saja aasta jooksul. Kuna tehislikud elektromagnetväljad on tänapäeval asustatud piirkondades looduslikest väljadest palju kordi tugevamad, siis on nende mõõtmine ka tehniline väljakutse. Töötame välja aparatuuri Maa elektromagnetväljade mõõtmiseks, et selgitada nende väheuuritud nähtuste olemust.


Valgustusallikate parameetrid, mis meid mõjutavad
Hõõglampide keelustamisega Euroopa Liidus, on tarbija sunnitud kaaluma erinevate valgustiliikide vahel. Meie uurimustöö käsitleb erinevate valgustusliikide (peamiselt hõõglamp, säästupirn, päevavalguslamp, halogeenlamp, LED-lamp) selliste parameetrite hindamist, mis omavad mõju inimesele füsioloogiliselt või kognitiivselt. Meie poolt mõõdetavad valgusallika parameetrid: valgustustugevus, värelus, värvustemperatuur, spekter, elektromagnetiline emissioon. Võrdleme ka erinevaid tootjaid ja mudeleid.


Dünaamiline valgustus töökohas
Dünaamiline valgustus töökohas üritab võimalikult täpselt jäljendada loomulikku päikesevalgust, kõigis kuues parameetris. On leitud, et dünaamiline valgustus parandab töötajate töövõimet, olles seeläbi kasulik asutuse tööefektiivsusele, aga ennekõike töötajate heaolule. Töötame välja dünaamilise valgustuse lahendusi, kus valgus siseruumides ei oleks üksnes keskkonna valgustamiseks, vaid ka toetaks inimese head enesetunnet ja töövõimet.
 

 

 

 

 
   
 
Pakud koostööd
Kas sinu ja meie tööl on kokkupuutepunkte? Kirjuta meile, mil moel võiksime üksteisele kasuks olla. KONTAKTLEHT

    
     SISUKAART
 

 

SISUKAART Palun temaatilistest üritustest teavitada minu e-mailile OTSING

Avaleht
Instituudist
Uurimistöö
Kontakt

Teenused
Elektromagnetväljad
Maakiirgused
Valgustus

Avatud koolitused
Allalaadimiseks